Kaip gauti nemokamą akių lešiuką

Pastaruoju metu ligonių kasos sulaukia ne vieno skambučio dėl sulankstomųjų akių lęšiukų įsigijimo, jų kompensavimo. Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos centralizuotai perkamus Omni Lens firmos lęšiukus, atitinkančius Europos Sąjungos standartus, gydymo įstaigos gauna tiesiogiai iš tiekėjo. Už šiuos lęšiukus privalomuoju sveikatos draudimu apdraustiems pacientams mokėti nereikia. Šiuo metu šių priemonių poreikis visiškai tenkinamas.

Akių operacijos, kurių metu drumstas akies lęšiukas pakeičiamas dirbtiniu, neretai būna neišvengiamos vyresnio amžiaus žmonėms, kuriems diagnozuota katarakta. Minėtos akių operacijos atliekamos Vilniaus universiteto ligoninės Santariškių klinikose, Respublikinėje Vilniaus universitetinėje ligoninėje (buvusi Vilniaus greitosios pagalbos universitetinė ligoninė), Vilniaus Antakalnio poliklinikoje, Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose, Klaipėdos universitetinėje, Respublikinėje Klaipėdos, Respublikinėje Šiaulių, Respublikinėje Panevėžio, Alytaus S. Kudirkos ligoninėse, UAB „Lirema“ akių ligų klinikoje (Vilniuje), UAB „SK Impeks Medicinos diagnostikos centras“ (Vilniuje) ir UAB „Akių lazerinės chirurgijos centras“ (Vilniuje). Pacientas gali pasirinkti jam priimtiną gydymo įstaigą.

Gydytojai turi informuoti apie galimybę gauti nemokamą sulankstomąjį akių lęšiuką. Svarbu žinoti, kad pacientas, pageidaujantis kitokio sulankstomojo lęšiuko, gali jį nusipirkti, tačiau šio lęšiuko įsigijimo išlaidos nebus kompensuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo biudžeto lėšų.

Valstybinės ligonių kasos prie SAM
Ryšių su visuomene skyrius