Palaikomojo gydymo ir slaugos sektorius

Pradžia / Struktūra ir kontaktai / Ligoninės skyriai / Terapijos klinika / Palaikomojo gydymo ir slaugos sektorius

Palaikomojo gydymo ir slaugos sektorius

Veikla

Terapijos klinikos Palaikomojo gydymo ir slaugos sektoriuje taikomas tęstinis palaikomasis ilgalaikis gydymas ir slauga. Sektoriuje be gydytojų ir slaugos personalo dirba socialinė darbuotoja, kineziterapeutai, fizinės medicinos ir reabilitacijos specialistai.

Kuo mes ypatingi

Be slaugos paslaugų sektoriuje teikiamos ir minimalios reabilitacinės paslaugos (masažas, fizioterapinės procedūros). Nemokamai palaikomojo gydymo ir slaugos paslaugos (turintiems siuntimą) teikiamos 120 dienų per metus.

Ką siūlome pacientams

Šiandieninė sveikatos situacija Lietuvoje tokia, kad, tobulėjant medicinai ir atsirandant naujiems gydymo metodams, pacientai senėja, o ligos sunkėja, todėl dažnas pacientas po gydymo ligoninėje negali važiuoti gydytis ambulatoriškai namo, nes tiesiog nesugebėtų pats savęs apsitarnauti, o jo artimieji neretai neturi galimybės staiga pasikeitus aplinkybėms tinkamai slaugyti pacientą namuose. Palaikomojo gydymo ir slaugos sektoriuje slaugomi būtent tokie pacientai, jiems teikiamos slaugos ir palaikomojo gydymo, vegetacinių ligonių palaikomojo ilgalaikio gydymo, onkologinių ligonių ilgalaikio palaikomojo gydymo, negalinčių savęs aptarnauti ligonių palaikomojo ilgalaikio gydymo paslaugos.

Pacientai į sektorių hospitalizuojami darbo dienomis nuo 8 iki 16 val. per Priėmimo-skubios pagalbos skyrių. Pacientui reikia turėti šeimos gydytojo arba kitos ASPĮ siuntimą, asmens tapatybę patvirtinantį dokumentą, t. p. dokumentą, įrodantį asmens socialinį draudimą. Į sektorių gali būti hospitalizuojami ne tik Utenos, bet ir kitų rajonų gyventojai, turintys siutimą.

 

Utenos ligoninės medikų bendruomenė kviečia savo pacientus būti atsakingais, sąžiningais bei skaidriais.

Kyšis daro žalą visam sveikatos sektoriui ir sukelia neigiamų emocijų tiek medikams, tiek pacientams. Kuriant sąžiningą sveikatos apsaugos sistemą Jūsų vaidmuo – pagrindinis!

Siūlomas ir priimamas kyšis – nusikaltimas. 

Abu šie veiksmai yra neteisėti ir užtraukia baudžiamąją atsakomybę tiek duodančiam, tiek imančiam kyšį.

STT sukurtas stendas „Duoti ar neduoti?“ nuo penktadienio eksponuojamas Utenos ligoninės lankytojams.

Powered by WordPress Popup