Utenos ligoninėje – patyrusi specialistė iš Ukrainos

Utenos ligoninėje – patyrusi specialistė iš Ukrainos

Ukrainietė gydytoja oftalmologė Natalya Onyshchenko Utenos ligoninės Konsultacijų poliklinikoje dirba jau penkis mėnesius. Anksčiau gydytoja dirbo Ukrainos Donecko srities Slovjansko miesto ligoninės, aptarnaujančios 150 tūkst. miesto ir rajono gyventojų, Oftalmologijos skyriaus vedėja.

N. Onyshchenko sakė, kad darbas stacionare ir Konsultacijų poliklinikoje, kur teikiamos ambulatorinės paslaugos, skiriasi, nes čia kitokia darbo specifika ir kitokie pacientai, bet Utenoje jai labai patinka tai, jog gydytojai oftalmologai aprūpinti naujausia diagnostine įranga.

Gydytoja vardijo, jog Utenos ligoninės Konsultacijų poliklinikos pacientams teikiamos visos įmanomos ambulatorinės paslaugos, t. y., atliekamas akių ligų diagnozavimas ir gydymas. Priimami įvairaus amžiaus pacientai – nuo kūdikių iki senjorų. Ligas diagnozuoti ir tirti šiuo metu Utenoje padeda pati moderniausia ir kokybiškiausia įranga, aktyviai naudojama ir neseniai įsigyta vokiška akių optinės koherentinės tomografijos sistema. Pašnekovė prašė atkreipti pacientų dėmesį bei informuoti, jog atsiradus didesnėms ištyrimo galimybėms vizito laikas taip pat užtrunka ilgiau, todėl gali tekti apsišarvuoti kantrybe ir palaukti.

Nuo kovo mėnesio mūsų mieste atliekamos ir kataraktos operacijos, dabar prie pirmosios operuojančios gydytojos oftalmologės iš Vilniaus Onos Garlaitės prisijungė ir N. Onyshchenko. Šioms operacijoms taip pat pasitelkiama naujausia įranga.

Gydytoja atskleidė, kad Utenos ligoninės Konsultacijų poliklinikos pacientams greitu metu bus galima atlikti ir injekcijas į stiklakūnį, reikalingas amžinės geltonosios dėmės degeneracijai, diabetinei makulopatijai, tinklainės venos trombozei, tinklainės ir stiklakūnio uždegiminėms ligoms gydyti. Anot pašnekovės, visos sąlygos tam jau yra, tereikia sulaukti sutarties pasirašymo su Valstybine ligonių kasa.

Uteniškius ir kitus Utenos regiono pacientus, galvojančius, jog su ukrainiete gydytoja bus sudėtinga susikalbėti, galime nuraminti – N. Onyshchenko jau neblogai pramoko lietuviškai, o kilus bendravimo sunkumų visada pagelbėja su gydytoja dirbanti bendrosios praktikos slaugytoja Roberta Potapovienė.

Utenos ligoninės medikų bendruomenė kviečia savo pacientus būti atsakingais, sąžiningais bei skaidriais.

Kyšis daro žalą visam sveikatos sektoriui ir sukelia neigiamų emocijų tiek medikams, tiek pacientams. Kuriant sąžiningą sveikatos apsaugos sistemą Jūsų vaidmuo – pagrindinis!

Siūlomas ir priimamas kyšis – nusikaltimas. 

Abu šie veiksmai yra neteisėti ir užtraukia baudžiamąją atsakomybę tiek duodančiam, tiek imančiam kyšį.

STT sukurtas stendas „Duoti ar neduoti?“ nuo penktadienio eksponuojamas Utenos ligoninės lankytojams.

Powered by WordPress Popup