40 mln. litų iš PSDF biudžeto rezervo jau greitai pasieks gydymo įstaigas

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos (VLK) direktorius Algis Sasnauskas savo įsakymu paskirstė visoms 5 teritorinėms ligonių kasoms (TLK) papildomus 40 mln. litų iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) biudžeto rezervo. Šios lėšos jau pervestos TLK, todėl dar šiomis dienomis papildomi pinigai pasieks šalies gydymo įstaigas.

VLK primena, kad Ministrų kabinetas priėmė sprendimą, jog šios papildomos lėšos būtų skirtos iš PSDF rezervo gydymo įstaigoms, o sveikatos apsaugos ministras Vytenis Povilas Andriukaitis savo įsakymu šias lėšas skyrė. Tuo tikslu VLK direktorius jas paskirstė Vilniaus, Kauno, Klaipėdos, Šiaulių  ir Panevėžio TLK, kad šios reikalingus pinigus gydymo įstaigoms pervestų kiek įmanoma greičiau.

Taip bus apmokėtos šiais metais pacientams suteiktos sveikatos priežiūros paslaugos, dalinai kompensuojant sumažintą sveikatos priežiūros paslaugų bazinių kainų balo vertę.

Taigi šiomis lėšomis bus apmokėta viešosioms gydymo įstaigoms, t. y. ligoninėms ir poliklinikoms, už pacientams suteiktas sveikatos priežiūros paslaugas. Svarbu tai, kad skyrus papildomas lėšas, atsirado galimybė apmokėti daugiau suteiktų paslaugų. Be to, gydymo įstaigos galės sumažinti turimus kreditorinius įsiskolinimus bei pagerinti savo finansinę situaciją.

VLK primena, kad 2014-ųjų metų PSDF biudžetas, kurį jau pasirašė Prezidentė, yra ne tik optimistinis, bet ir šiek tiek didesnis, lyginant su 2013 metais. Tai reiškia, kad sveikatos apsaugai kitąmet bus skirta daugiau lėšų, pacientams paslaugos taps dar labiau prieinamos. Be to, už žmonėms suteiktas paslaugas gydymo įstaigoms bus apmokama didesniais įkainiais nei iki šiol.

PSDF biudžete numatyta, jog kitais metais Lietuvos sveikatos apsaugai bus skirta daugiau kaip 4,7 mlrd. litų (skaičiuojant su praėjusių metų lėšų likučiais). Tai subalansuotas biudžetas, kuriame gerėja dauguma rodiklių. Lyginant su 2013 m., PSDF biudžetas yra 322,8 mln. litų arba 7,9 proc. didesnis.

Kontaktai žiniasklaidai:

Lina Bušinskaitė

Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijosRyšių su visuomene skyriaus vedėja

Tel. (8 5) 236 4105, mob. tel. 8 687 41445,

El. paštas lina.businskaite@vlk.lt

Rūpimus klausimus galima pateikti el. pašto adresu info@vlk.lt arba ligonių kasų informacijos telefono numeriu 8 700 88888.