Utenos ligoninė perėmė saulės elektrinę

Utenos rajono savivaldybės administracija prieš kurį laiką inicijavo savo rajono įstaigų dalyvavimą Lietuvos Respublikos Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūros (APVA) administruojamoje Klimato kaitos programos priemonėje „Atsinaujinančių energijos išteklių (saulės, vėjo) panaudojimas valstybės, savivaldybių, tradicinių religinių bendruomenių, religinių bendrijų ar centrų elektros energijos poreikiams“. VšĮ Utenos ligoninė į šį kvietimą atsiliepė.
VšĮ Utenos ligoninei APVA skyrė 613576,48 euro subsidiją. Paskelbus viešą saulės jėgainių įrengimo konkursą, jį laimėjo UAB Bevielės technologijos. Pagal 2022 m. balandžio 29 d. su konkursą laimėjusia įmone pasirašytą įrengimo pirkimo-pardavimo ir paslaugų tiekimo sutartį, lėšų poreikis saulės jėgainių įrengimui yra 766970,60 euro, tad Utenos rajono savivaldybės administracija saulės jėgainių įrengimui skyrė trūkstamą 153394,12 euro sumą (t. y. skirtumą tarp sutarties sumos ir lėšų, skiriamų APVA).
Vykdydama šį projektą, VšĮ Utenos ligoninė įsigijo nutolusią atsinaujinančios energijos elektrinę Lazdijų rajone, Kuklių kaime. Nuo darbų perdavimo akto pasirašymo momento, VšĮ Utenos ligoninei buvo pradėta tiekti elektros energija iš atsinaujinančių energijos išteklių – t. y. saulės elektrinės.
Pirmadienį, lapkričio 13 d., Kuklių kaime įvyko oficialus saulės elektrinės perdavimas VšĮ Utenos ligoninės atstovams. Jame dalyvavo VšĮ Utenos ligoninės Ūkio dalies vedėjas Raimondas Legenis, Finansų ir apskaitos skyriaus vedėja-vyriausioji buhalterė Virgilija Mikšytė, Utenos rajono savivaldybės administracijos atstovė atstovė ryšiams su visuomene Lolita Kaminskienė ir UAB Bevielės technologijos projektų vadovas Viktoras Bugajus. Saulės elektrinę įrengusios įmonės atstovas supažindino svečius su saulės elektrinių parku bei jo apsauga, paaiškino, kad VšĮ Utenos ligoninė galės naudoti saulės modulius, pajėgius pagaminti iki 773 kW elektros energijos. Šie pajėgumai padengs maždaug pusės metų mūsų gydymo įstaigos elektros energijos poreikį.
Simboliniu rankos paspaudimu oficialiai buvo priimtas įsigytas saulės parkas, kuris nuo šiol gamina elektros energiją VšĮ Utenos ligoninės poreikiams.
Nuotr. Lolitos Kaminskienės